Logowanie Rejestracja
Masz pytanie?

Dekoracje Bengt & Lotta

Bengt & Lotta to światowej sławy pary szwedzkich projektantów, którzy stworzyli m.in. dla Klippana serię wzorów graficznych drukowanych na pledach oraz projektów wykorzystywanych w produkcji świeczników, kandelabrów, lamp, akcesoriów kuchennych. 

Bengt Lindberg, projektant i ilustrator. W swojej twórczości czerpie z korzeni naiwnej sztuki ludowej. Jego projekty są zarówno zabawne jak i ściśle graficzne. W swoich pracach od zawsze wykorzystywał motywy zwierzęce od krów, owiec, jeleni po łosie. To właśnie pierwsze świeczniki z motywem łosi stały się cenioną pamiątką ze Szwecji. Swego czasu licznie odwiedzający ten kraj turyści niemieccy jako pamiątkę ‚zabierali’…znaki drogowe przedstawiające łosia ;-). Od czasu, kiedy na rynku pojawiły się świeczniki Bengt’a, kradzież znaków drogowych znacznie spadła smiley

Lotta Glave pracuje jako ilustrator i projektant. Ciągle rozwija swój język designu, który jest oparty na humorze i radości. Celem Lotta jest tworzenie projektów, które są zabawne i z przymróżeniem oka. Tak jak motywem przewodnim projektów Bengta są motywy zwierzęce tak Lotta jest anioł, który rozprzestrzenił się z kandelabrów i ozdób choinkowych na naszyjniki i tkaniny. Obecnie Lotta projektuje większość wzorów. Jej projekty są doceniane na całym świecie od Europy, przez Stany Zjednoczone po Japonię. 

Kreacje tej pary są prezentowane w Nordiska Muséet in Stokholm, Kulturen in Lund oraz w Växjö Glass Museum. Tym bardziej miło nam zaoferować Państwu produkty przez Nich stworzone.

 

 

UWAGA!!! Wiosenne 🌼🌺🌹🌻🌞 wietrzenie magazynu!

Z kodem WIOSNA wszystkie produkty zakupicie z 20% rabatem.

 

Sortuj wg:
Facebook